Cmimet me Te Lira

Bileta Avioni Tirane Athine

Bileta Avioni Tirane Athine Online

“Te Pelqen Athina?
Koha qe te prenotosh bileten tende online.”

Biletaavioni.org

                             Bileta Avioni Tirane Athine

A jeni te emocionuar per nje udhetim nga Tirana ne Athine? Jeni ne vendin e duhur!

 

Nese ju duhet nje menyre per tu larguar qe te shikoni personat me te dashur apo nje fluturim i rehatshem i klasit bisnes, cmimet me te mira per kompanite ajrore jane nje klikim larg jush. 

 

Ju po kerkoni nje udhetim te lire me avion ose mund te jeni me nxitim per te blere nje bilete minutin e fundit, mos u shqetesoni! Biletaavioni.org do mundesoje qe te keni fluturimin me perfekt per ne Athine. Do keni nje game mundesish zgjedhje te linjave ajrore te cmimeve te ndryshme standarte apo ato te lira dhe do mund te rezervoni bileten tuaj me lehtesi online. Mos harroni te rezervoni nje hotel dhe nje makine me qera per udhetimin tuaj perfekt. Zgjidhni fluturimin qe ju pershtatet me se miri dhe vendosni rripin e sigurimit, po fluturojme!

 

Keshillat per te gjetur bileta avioni Tirane Athine me cmimin me te lire

  • Rezervojeni udhetimin tuaj te pakten 21 dite me perpara qe te kapni biletat me te lira Tirane Athine.
  • Rekomandohet udhetimi ditet e javes qe te paraprish ngarkesen e fundjaves.
  • Parandalojini vonesat duke rezervuar bileten perpara pushimeve ose festave..
  • Kontrolloni online per te gjetur te gjitha mundesite me te lira te biletave ne aeroportet vendase.
  • Kontrolloni datat e lira per cmime sa me te ulta.
  • Kerkoni per kupone ose kode promocionale qe te perfitoni zbritje ne bileten tuaj Tirane Athine.
  • Te rezervosh ne oraret e dites ku njerezit jane duke pushuar mund tju vere ne avantazh per te gjetur nje bilete shume te lire avioni per Tirane Athine.

FAQ

Sa aeroporte jane gjithsej ne Athine?

Ka vetem nje aeroport ne Athine: Athens International.

 

Sa linja ajrore fluturojne pa ndalim nga Tirana ne Athens International?

Jane dy linja ajrore qe fluturojne pra ndalim nga Tirana per ne Athens International.

Sa fluturime ne jave behen nga Tirana per ne Athine?

Behen 7 fluturime ne jave nga Tirana per ne Athens International.

 

A mund ta anulloj bileten time te avionit nga Tirana ne Athine per shkak te COVID-19?

Rregullat ndryshojne nga nje kompani tek tjetra, por shumica prej tyre mbulojne udhetimin ne zonat me te prekura. Datat dhe destinacionet ndryshojne vazhdimisht si pasoje e informimit mbi situaten, pra eshte e rendesishme per udhetaret qe te kontrollojne me kompanine e fluturimit perpara se te pergatisin nje udhetim. 

Ju lutem vizitioni portalin e suportit per te mesuar mbi rregullat e fluturimit nga Tirana ne Athine.

 

Kush linje ajrore ka me pak vonesa nga Tirana ne Athine?

Te rezervosh nje bilete me Aegean Airlines do te thote qe do arrini ne Athine ne oren qe ju eshte thene. Ne fakt, kjo kompani ka nje saktesi prej 98% ne kohe.

Sa zgjat udhetimi nga Tirana ne Athine?

Aegean Airlines per momentin mban rekordin per udhetimin me te shpejte qe eshte 1 ore e 10 minuta. Per shembull, ju do arrini ne Athine ne oren 8:00 PM nese largohesh nga Tirana ne oren 5:50 PM. Mbani mend ka nje diference kohore prej nje ore.

Sa flutururime behen ne dite nga Tirana ne Athine?

Numri I fluturimeve varet nga dita e javes, por mesatarisht, Tirane ne Athine nga ka dy mundesi. Do kesh te njejtin numer zgjidhjesh ne kete rruge si shumica e atyre qe largohen nga Shqiperia.

Ne cilen dite mund te gjej bileta avioni tirane athine me cmimin me te lire?

Nese po kerkoni qe te kurseni, shikoni daten 23 Korrik. Gjate dates 15 Korrik tregohet cmimet me te lira te biletave qe fillojne nga 111$. Kjo eshte 17% me lire sesa cmimi mesatar I biletes per kete lloj udhetimi. Pra mund ti shpenzoni keto para me mire per Aventura sesa per bileten e udhetimit.

 

A mund ta ndryshoj daten e fluturimit?

Po mund ta ndryshosh daten e nisjes. Nese do te kursesh disa para duke e bere kete, kostoja me e lire per te fluturuar ne Qershor eshte te Marten. Te kesh liri ne planet e udhetimit do te thote qe mund te kursesh me shume, keshtu qe sigurohuni ti beni planet paraprakisht para se te udhetoni.

 

Sa kohe shpenzojne njerezit ne Athine?

Koha mesatare qe shpenzohet ne Athine nga vizitoret per ta eksploruar eshte 8 dite..