Cmimet me Te Lira

Bileta Avioni Tirane Stamboll online

Rezervo Online Tani!
Bileta Avioni Tirane Stamboll

“Te Pelqen Stambolli?
Koha qe te prenotosh bileten tende online.”

Biletaavioni.org

Bileta Avioni Tirane Stamboll

A jeni te emocionuar per nje udhetim nga Tirana ne Stamboll? Jeni ne vendin e duhur! Nese ju duhet nje menyre per tu larguar qe te shikoni personat me te dashur apo nje fluturim i rehatshem i klasit bisnes, cmimet me te mira per kompanite ajrore jane nje klikim larg jush. Ju po kerkoni nje udhetim te lire dhe bileta avioni Tirane Stamboll sepse mund te jeni me nxitim per te blere nje bilete minutin e fundit, mos u shqetesoni! 

Biletaavioni.org do mundesoje qe te keni fluturimin me perfekt per ne Stamboll. Do keni nje game mundesish zgjedhje te linjave ajrore te cmimeve te ndryshme standarte apo ato te lira dhe do mund te rezervoni bileten tuaj me lehtesi online. Mos harroni te rezervoni nje hotel dhe nje makine me qera per udhetimin tuaj perfekt. Zgjidhni fluturimin qe ju pershtatet me se miri dhe vendosni rripin e sigurimit, po fluturojme!

Sa aeroporte ka në Stamboll?

Ka 2 aeroporte në Stamboll: Stamboll dhe Stamboll Sabiha.

Cili është çmimi më i mirë për një fluturim vajtje-ardhje nga Tirana në Stamboll?

Cmimi më i mirë i gjetur online për një fluturim nga Tirana në Stamboll është 124 dollarë. Kjo u gjet duke grumbulluar nëpër transportues të ndryshëm dhe është çmimi më i lirë për tërë muajin.

Sa zgjat fluturimi nga Tirana në Stamboll?

1h 35min është koha mesatare e fluturimit nga Tirana në Stamboll.

Sa fluturime ka një javë nga Tirana në Stamboll?

Ka 20 fluturime në javë që fluturojnë nga Tirana për në Stamboll, që nga qershori.

Sa kompani ajrore fluturojnë pa ndalim nga Tirana për në Stamboll?

Ekziston 2 kompani ajrore që fluturon pa ndalim nga Tirana në Stamboll.

Biletaavioni.org është një motor i shpejtë dhe i thjeshtë i kërkimit të udhëtimit që ju ndihmon të gjeni fluturime të lira dhe çmime të shkëlqyera te fluturimeve nga Tirana për në Stamboll. 

Ne krahasojmë qindra fluturime nga të gjitha linjat ajrore kryesore dhe agjentët e udhëtimit, duke ju gjetur marrëveshjen dhe cmimin më të mirë për biletat e avionit për në Stamboll nga Tirana.

 

Më e mira nga të gjitha, faqja jonë e internetit eshte plotësisht e lirë për t’u përdorur, dhe kurrë nuk do të ngarkoheni me tarifa të fshehura duke përdorur biletaavioni.org!

A kanë disa ditë të javës më shumë ngarkese se të tjerat?

Dita me ngarkese me te madhe është e enjtja me dy mundësi. Filtroni kërkimin tuaj për ditën e enjte për të parë më shumë opsione.

Cila kompani ajrore ka më pak vonesa nga Tirana në Stamboll?

Turkish Airlines udhëheq me një normë 67% në kohë. Mos harxhoni më shumë kohë duke u endur në një aeroport sesa duhet dhe të rrini me Turkish Airlines në këtë rrugë. Vini re se nëse ato kanë vonesë, zakonisht zgjat rreth gjysmë ore.

Udhëtimi nga Tirana për në Stamboll

Stambolli tërheq mijëra vizitorë çdo vit si për biznes ashtu edhe për kënaqësi. Planifikimi i një udhëtimi nga Tirana në Stamboll është i lehtë kur përdorni biletaavioni.org për t’ju ndihmuar të bëni marrëveshje udhëtimi. Me biletaavioni.org, ju mund të kërkoni për fluturime në dispozicion dhe pastaj të bëni prenotimin tuaj shpejt dhe me lehtësi në internet.

A janë fluturimet nga Tirana për në Stamboll të prekura nga COVID-19 (koronavirus)?

Kufizimet e udhëtimit ndryshojnë nga një vend në tjetrin dhe ndryshojnë çdo ditë, por ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të gjeni këshillat që ju nevojiten. Nëse keni planifikuar një udhëtim në Stamboll, ju lutem konsultohuni ne fillim me informacionin.

Kur është koha më e mirë për të prenotuar bilete nga Tirana në Stamboll?

Sigurohuni që po merrni çmimin më të mirë për biletat tuaja të fluturimit. Gjeni kohën më të mirë për të prenotuar nga Tirana në Stamboll .

Ndiqni çmimin e biletave para se te prenotoni per te perfituar cmimin me te lire.

Nëse jeni te lire dhe doni te kurseni para, hidhini nje sy te gjitha kompanive ajrore qe bejne fluturim per ne destinacionin tuaj, mund te kurseni me shume kohe por edhe para.

Po kërkoni fluturime në minutën e fundit? Mësoni si të gjeni marrëveshjet e minutës së fundit për udhëtimin tuaj në Stamboll.

Informacione të dobishme para se të rezervoni udhëtimin tuaj nga Tirana në Stamboll

Largësia nga Tirana në Stamboll

Koha e fluturimit nga Tirana në Stamboll

Cilat linja ajrore sigurojnë biletat më të lira nga Tirana në Stamboll        

Cilat linja ajrore fluturojnë drejtpërdrejt në Tirana nga Stamboll.

Rezervoni një hotel ose makinë me qera për qëndrimin tuaj në Stamboll

Mundi turmat dhe shfrytëzo më shumë qytetin e Stambollit duke marrë me qira një makinë. Eshtë po aq e thjeshtë sa rezervimi në internet, të shkelësh aeroplanin dhe të ngasësh makinën. Do të duhet të kaloni kontrollin e pasaportave dhe t’u tregoni njerëzve të këndshëm në tryezën e qirasë së makinave edhe lejen tuaj të shoferit, natyrisht, por ju merrni fotografinë.

Hotele në Stamboll

Vendndodhja historike e Stambollit përgjatë ngushticës së Bosforit bashkon perandoritë e lashta me një qytet modern, plot zhurmë. Si xhevahir i kulturës dhe historisë së Turqisë, kolonat e rrugës së Stambollit dhe xhamitë me kube janë ndryshe nga çdo tjetër. Stambolli është një destinacion i popullarizuar turistik, megjithë kulturën lokale dhe pengesat gjuhësore ndonjëherë.

 

Ku janë hotelet në Stamboll?

Hotelet në Stamboll janë përqendruar në pjesën lindore të gadishullit të qytetit, në perëndim dhe në jug të Parkut Gulhane. Megjithëse ka vende të tjera ku hotelet përqendrohen në rajon, me siguri do të dëshironi të ngjiteni në hotelet në pjesën kryesore të Stambollit pasi transporti nëpër ura mund të jetë i ngadalshëm në varësi të trafikut.

 

A janë të shtrenjta hotelet në Stamboll?

Në përgjithësi, hotelet në Stamboll janë në anën e lirë. Hotele luksoze dhe hotele butik janë të lehta për t’u prenotuar, dhe do të merrni shumë nga secila. Hotelet me zinxhirë të mëdhenj janë ndoshta vlera më e keqe në qytet, megjithëse janë të garantuara të kenë një masë miqësie per turistike që të tjerët nuk mund të kenë. Sigurohuni të kontrolloni çmimet e secilit hotel për të cilin jeni të interesuar ne internet.

 

Cfarë mund të pres nga hoteli im në Stamboll?

Dhomat e hoteleve në Stamboll jane te thjeshta, por mund të prisni që dhoma juaj e hotelit të jetë e pastër, e bukur dhe e fiksuar me disa xhingla turke, si një grup kafeje turke ose tub shisha. Nëse hoteli juaj ka këto artikuj në ekran së bashku me një sasi të vogël kafeje ose duhani, konsiderohet të përfshihet në çmimin e dhomës, prandaj mos kini frikë të merrni pjesë.

 

Këto shtesa nuk kanë të bëjnë me çmimin e dhomës së hotelit, pasi shumë turq e konsiderojnë përfshirjen e tyre si mikpritje të thjeshtë. Shumica e hoteleve të mesme me origjinë turke do të përfshijnë një banjë turke, e cila është një lloj banjë ndryshe. Banjat turke janë shumë më të zakonshme për t’u gjetur në hotelet e Stambollit sesa pajisje të tjera si pishina ose parkim.

 

Në shënimin e mikpritjes turke, mund të prisni që të nxitet për reagimin tuaj ndaj cilësisë së dhomës së hotelit kur takoni shërbëtore, portierë ose staf të tjerë hoteliere. Ju keni më shumë të ngjarë të përjetoni këtë trajtim nëse jeni dukshëm një turist, por mbajtja e një standardi të lartë të cilësisë dhe kënaqësia e klientit është në ballë të prioriteteve të punonjësve në çdo hotel turk.

 

Cfarë mund të bëj në Stamboll?

Stambolli është një nga kryeqytetet kulturore të Evropës dhe është i pasur me histori. Shijoni arkitekturën, ushqimin lokal, artet e performancës, berberët turq dhe mburrjen në mënyrë unike turke për rrugët e ngushta. Jeta e natës në Stamboll është gjithashtu legjendare, prandaj sigurohuni ta kontrolloni.

Sot Stambolli mbetet si një nga monumentet më të mëdha kulturore në botë. Historikisht, qyteti ka vepruar si vendi i takimit të kulturës lindore dhe perëndimore dhe pamja e luftërave të panumërta për fuqi gjatë historisë.

 Duke mbushur ngushticën e Bosforit që lidh Detin e Marmarasë me Detin e Zi, qyteti i njohur dikur si Kostandinopojë dhe Bizant, qëndron ende si ura metaforike midis Evropës dhe Azisë. Në Stamboll do të shihni dy nga ndërtesat më mbresëlënëse në botë, Hagia Sophia dhe Xhamia Blu, duke dominuar peizazhin me minaret e tyre të larta. 

Pallati i afërt Topkapı nxjerr madhështinë e ish banorëve të saj, sulltanët e Perandorisë Osmane. Shetisni mbi 4,000 stalla dhe shfletoni gjatë 550 viteve të historisë në Grand Bazaar. Restorantet e Stambollit janë legjendare, por nuk duhet as të futesh brenda; ushqimi në rrugë (dabner kabobs) është shpërndarë në të gjithë qytetin. Hotele të reja me stil në Qytetin e Vjetër kanë shtuar një shtresë sofistikimi të re për këtë qytet të pamundur të vjetër.