Cmimet me Te Lira

Bileta Avioni Tirane Bologna online

Bileta Avioni Tirane Bologna

“Te Pelqen Bologna?
Koha qe te prenotosh bileten tende online.”

Biletaavioni.org

Bileta Avioni Tirane Bologna

Po kerkoni per nje bilete avioni online te lire ne Tirana ne Bolonja? Jeni ne kerkim te nje aventure ne momentin e fundit? Apo ne nje takim pune dhe ju duhet bilete e klasit biznes online?

Jeni ne vendin e duhur per te dyja mundesite! Kurseni para  me bileten tuaj duke porositur online tani ne biletaavioni.org vetem me nje klikim.

Zgjidhni aeroportin qe deshironi, daten e udhetimit tuaj dhe krahasoni per pak sekonda se cili fluturim eshte ideali per ju nga Tirana ne Bolonja.

Rezervoni nje bilete te lire online tani dhe kurseni para per aventuren tuaj ne Itali.

Sa aeroporte jane gjithsej ne Bolonja?

Ne Bolonje ka gjithsej vetem nje aeroport: Bolongna International.

Sa kushton bileta avioni tirane bologna?

Cmimi me I lire mesatarisht I gjetur online eshte rreth 34$ nga aeroporti I Tiranes, ky cmim eshte gjetur duke kerkuar kompani te ndryshme ajrore  dhe ka qene cmimi me I lire gjate gjithe muajit.

Sa kohe zgjat fluturimi nga Tirana ne Bolonja?

1 ore e 30 minuta eshte koha mesatare e fluturimit nga aeroporti I Tiranes per ne aeroportin e Bolonjes.

Sa linja ajrore fluturojne pa pushim nga Tirana ne Bolonja?

Momentalisht jane 2 linja ajrore qe fluturojne pa pushim nga Tirana ne Bolonja.

Sa fluturime behen ne jave nga aeroporti I Tiranes per ne aeroportin e Bolonjes?

Behen mesatarisht 9 fluturime ne jave nga Tirana ne Bolonja.

Kur eshte koha me e mire per te rezervuar bileta avioni Tirane Bologna?

Sigurohuni qe te gjeni cmimin me te mire per bileten tuaj ne cdo moment qe rezervoni. Kursimi eshte fitim. Kontrolloni per fluturime ne websiten tone biletaavioni.org gjate diteve te ndryshme per te gjetur nje moment te pershtatshem por edhe te kurseni.

Kontrolloni gjate gjithe kohes cmimet e biletave per ulje ose ngritje ne internet.

Nese nuk dini se kur te rezervoni bileten, kontrolloni ne internet momentet me te pershtatshme sipas interesave tuaja ne qytetin e Bolonjes keshtu do te gjeni dhe nje bilete te lire.

Nese po kerkoni nje bilete ne momentin e fundit dhe jeni te shqetesuar, pa merak, ne sigurojme biletat me te shpejta edhe ne sekondat e fundit para fluturimit.

Informacion I rendesishem para se te rezervoni bileta avioni Tirane Bologna.

Te dini distancen nga Tirana per ne aeroportin e Bolonjes

Sa zgjat udhetimi me avion nga Tirana ne Bolonja

Kush linja ajrore ka cmimet me te lira dhe gjithashtu saktesine dhe korrektesine me te madhe.

FAQs

Kur është koha më e mirë për të rezervuar një hotel në Bolonjë?

Muaji më pak i shtrenjtë është maji, me një mesatare prej 97 $ për një natë. Muaji më i shtrenjtë për të qëndruar në Bolonjë është shkurti, me një çmim mesatar prej 151 $ për një natë.

Cili është çmimi mesatar për një natë në Bolonjë në Qershor?

Cmimi mesatar i një hoteli në qershorin e vitit të kaluar ishte 105 dollarë për një natë. Kjo është 8% më pak se çmimi mesatar i natës prej 114 $ parë në 12 muajt e kaluar.

Si është moti në Bolonjë?

Në Bolonjë, temperatura mesatare e pritur në qershor është 22.6 ° C / 72.7 ° F. Muaji më i ngrohtë është zakonisht Gushti, i cili mesatarisht 31.9 ° C / 89.4 ° F. Muaji më i freskët është janari, me temperatura mesatare 2,3 ° C / 36.1 ° F.

Aeroporti më i afërt për në Bolonjë është Bologna International (BLQ) (3.66 milje).

Arsye per te vizituar qytetin e Bolonjes.

Një qytet i vogël, por i pasur me kulturë dhe aspekte shpirtërore për shkak të kishave të vjetra që ju mbushin me besim. Arkitektura e bukur e ndërtesave, ushqimi, njerëzit, një përvojë e shkëlqyeshme.

La cucina Bolognese (kuzhina Bolognese) karakterizon këtë qytet mesjetar në rajonin Emilia-Romagna të Italisë verilindore.

Tortellinat e mbushur me spinaq dhe djathë, gnocco fritto (topa gjigande të mbushura me brumë të servirur me mish të kuruar të lezetshëm) dhe, natyrisht, salca e mishit Bolognese janë vetëm disa nga tarifat gjithnjë e më të lehta për të cilat do të tundoheni.

Sheshi qendror karakterizohet nga dy kulla të përkulura, të cilat mund të ngjiteni për një pamje panoramike të qytetit, mbase duke kapur një pamje të studentëve qe qendrojne në piazza, ose një flamur komunist (Bolonja është një fortesë e së majtës komuniste të Italisë).

Shikoni duke shëtitur trotuaret e mbuluara, të cilat të gjitha kanë tavane të zbukuruara dhe ishin krijuar për të lejuar kalimin e thatë nëpër një nga qytetet më me shi të Italisë.

Vizitoni universitetin më të vjetër në Evropë, ose thjesht bridhni qendrën historike ku do të gjeni kopshte, manastire dhe gjate nates, një jetë të lulëzuar të natës, të animuar nga studentët e rinj italianë që ende grumbullohen këtu për të studiuar.

Mos harroni te rezervoni nje hotel gjate qendrimit tuaj, sugjerohet qe ta beni kete qe perpara se te niseni. Kjo per arsye se mund te kurseni para por gjithashtu edhe kohe.

Nje sugjerim tjeter nga ana jone do te ishte rezervimi I nje makine me qera online ne nje agjensi. Kjo do ju jepte ndihmese dhe me shume lirshmeri ne levizje por gjithashtu do ju kursente dhe kohe. Bolonja është një qytet shumë simpatik që ka një vibe shumë lokale në krahasim me vendet e tjera turistike në Itali.

Ushqimi është i mahnitshëm, prandaj përgatituni të hani pjesën më të madhe të tortellinit, salcën e Bolonjës  dhe mishin e humbur te mortadelës. Do ju rekomandonim  mimimalisht një nate për të parë pamjet kryesore, nëse muzetë nuk duken interesante.