Cmimet me Te Lira

Bileta Avioni Tirane Paris online

Bileta Avioni Tirane Paris

“Te Pelqen parisi?
Koha qe te prenotosh bileten tende online.”

Biletaavioni.org

Bileta Avioni Tirane Paris

A jeni te emocionuar per nje udhetim nga Tirana ne Paris? Jeni ne vendin e duhur! Nese ju duhet nje menyre per tu larguar qe te shikoni personat me te dashur apo nje fluturim i rehatshem i klasit bisnes, cmimet me te mira per kompanite ajrore jane nje klikim larg jush. Ju po kerkoni nje udhetim te lire me avion ose mund te jeni me nxitim per te blere nje bilete minutin e fundit, mos u shqetesoni! 

Biletaavioni.org do mundesoje qe te keni fluturimin me perfekt per ne Paris. Do keni nje game mundesish zgjedhje te linjave ajrore te cmimeve te ndryshme standarte apo ato te lira dhe do mund te rezervoni bileten tuaj me lehtesi online. Mos harroni te rezervoni nje hotel dhe nje makine me qera per udhetimin tuaj perfekt. Zgjidhni fluturimin qe ju pershtatet me se miri dhe vendosni rripin e sigurimit, po fluturojme!

Pyetjet e bëra më shpesh:

Sa aeroporte ka në Paris?

Ka 3 aeroporte në Paris: Paris Charles de Gaulle, Paris Orly dhe Paris Beauvais.

Cili është çmimi më i mirë për bileta avioni Tirane Paris vajtje ardhje?

Cmimi më i mirë i gjetur online për një fluturim nga Tirana në Paris është 34 dollarë. Kjo u gjet duke grumbulluar informacion ne linja ajrore te ndryshme dhe është çmimi më i lirë për tërë muajin.

Sa zgjat fluturimi nga Tirana në Paris?

2h 45min është koha mesatare e fluturimit nga Tirana në Paris.

Sa kompani ajrore fluturojnë pa ndalim nga Tirana për në Paris?

Ekziston një kompani ajrore që fluturon pa ndalim nga Tirana në Paris.

Biletaavioni.org është një motor i shpejtë dhe i thjeshtë i kërkimit të udhëtimit që ju ndihmon të gjeni fluturime të lira per bileta avioni Tirane Paris dhe France. Ne krahasojmë qindra fluturime nga të gjitha linjat ajrore kryesore dhe agjentët e udhëtimit, duke ju gjetur marrëveshjen dhe cmimin më të mirë për biletat e avionit për në Paris nga Tirana.

Më e mira nga të gjitha, faqja jonë e internetit eshte plotësisht e lirë për t’u përdorur, dhe kurrë nuk do të ngarkoheni me tarifa të fshehura duke përdorur biletaavioni.org!

A janë fluturimet nga Tirana për në Paris të prekura nga COVID-19 (koronavirus)?

Kufizimet e udhëtimit ndryshojnë nga një vend në tjetrin dhe ndryshojnë çdo ditë, por ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të gjeni këshillat që ju nevojiten. Nëse keni planifikuar një udhëtim në Paris, ju lutem konsultohuni ne fillim me informacionin.

Kur është koha më e mirë për të prenotuar bilete nga Tirana në Paris?

Sigurohuni që po merrni çmimin më të mirë për biletat tuaja të fluturimit. Gjeni kohën më të mirë për të prenotuar nga Tirana në Paris .

Ndiqni çmimin e biletave para se te prenotoni per te perfituar cmimin me te lire.

Nëse jeni te lire dhe doni te kurseni para, hidhini nje sy te gjitha kompanive ajrore qe bejne fluturim per ne destinacionin tuaj, mund te kurseni me shume kohe por edhe para.

Po kërkoni fluturime në minutën e fundit? Mësoni si të gjeni marrëveshjet e minutës së fundit për udhëtimin tuaj në Paris.

Informacione të dobishme para se të rezervoni Bileta Avioni Tirane Paris

Largësia nga Tirana në Paris

Cmimi per bileta Avioni Tirane Paris dhe France.

Koha e fluturimit nga Tirana në Paris

Cilat linja ajrore sigurojnë biletat më të lira nga Tirana në Paris

Cilat linja ajrore fluturojnë drejtpërdrejt në Frankfurt nga Paris.

Rezervoni një hotel ose makinë me qera për qëndrimin tuaj në Paris

Hotele në Paris – Francë

Parisi është i njohur si Qyteti i Dritave dhe është shtëpia e disa prej atraksioneve dhe vendeve historike më të njohura në të gjithë Evropën, ndoshta edhe në botë. E ndarë në 20 rrethe të njohura si Arrondissements, kryeqyteti i Francës është gjithashtu i ndarë nga lumi Seine përgjatë të cilit janë shumë nga vendet më të njohura për udhëtarët për t’u vizituar.

Turizëm në Paris, Francë

Lista me vendet dhe gjërat për të pare, mund të permendim disa, me The Eiffel Tower, Louvre (muze i artit), The Arc de Triomphe dhe Notre Dame Katedralen si disa nga klasikët, si dhe të ardhurit si Disneyland Paris. Kombinuar, atraksionet vizitohen nga dhjetëra miliona njerëz çdo vit.

Hotele në Paris, Francë

Parisi është shtëpia për disa nga hotelet më të bukura në të gjithë botën që mund të gjenden në çdo Arrondissements. Ju gjithashtu mund të gjeni skonto të mëdha në hotelet në Parisit dhe ka diçka te vecante ne qindra hotelet në kryeqytet. Kerko bileta avioni tirane paris dhe meso dhe per hotelet me te lira ne france. 

Ku mund të Rezervoj një Hotel në Paris, Francë?

Pavarësisht nëse doni të qëndroni në qendër të qytetit pranë muzeve dhe monumenteve apo në një lagje më të qetë, ka shumë hotele për të zgjedhur online. Zgjidhni vendin më të mirë për ju që të qëndroni gjatë vizitës tuaj . Kontrolloni çmimet, pajisjet, vlerësimin e yjeve dhe markat specifike të hoteleve, në një format të thjeshtë për tu renditur.

A ka hotele unike ne Paris, Francë?

Pavarësisht nëse jeni duke marrë të gjithë familjen ose duke i propozuar të fejuarit tuaj në krye të Kullës Eifel, ka çdo lloj prone në dispozicion në Paris. Nëse i doni hotelet butik dhe doni të qëndroni në një pronë në udhëtimin tuaj romantik ose familjar në këtë element evropian, ka shumë prej tyre që duhet të zgjidhni me një larmi të gjerë të specifikimeve. Shikoni këto hotele butike në Paris:

Saint James Paris – Relais et Chanteaux

Hotel Keppler

Le Pavillion de la Reine

A mund të gjej hotele me 4 ose 5 yje në Paris, Francë?

Nuk mund të mungojne vendet luksoze në kryeqytetin francez dhe kur zgjidhni të udhëtoni në Paris do të keni një përzgjedhje të madhe të hoteleve 4 dhe 5 yje për të zgjedhur me lokacione të shkëlqyera dhe pamje të bukura të këtij qyteti të pabesueshëm. Këtu janë disa hotele mahnitëse me 5 yje në Paris, Francë:

Grand Hotel du Palais Royal

Hotel De Nell

Rilindja Paris Arc de Triomphe Hotel

Hotel Dupond-Smith

A mund të gjej hotele për Familjet në Paris, Francë?

Ka shumë hotele përgjatë rrugëve të bukura të Parisit që janë të shkëlqyera për familjet që udhëtojnë me fëmijë. Ka hotele mjaft të ndertuar vetem per fëmijët, hotele që vijnë me një ose më shumë ushqime të përfshira për t’ju ndihmuar të mbani vizitën tuaj pa kujdes, dhe sendet dhe veçoritë e disponueshme si krevat fëmijësh dhe dhoma ngjitur. Këtu janë disa shembuj të shkëlqyeshëm të hoteleve familjare në Paris, Francë:

Le Mareuil

Le Robinet d’Or

Hotel Ekta

Hotel Malte – Astotel

Pushime ne Paris

Koha te prenotoni bileta avioni Tirane Paris dhe te shijoni udhetimin tuaj super te lire. Ndërsa Parisi ndonjëherë ndjehet si një karikaturë e përsosjes së vet romantike, Parisi i vërtetë nuk fillon të gjallërohet derisa të bashkëveproni me të personalisht. Filloni duke buzëqeshur në mënyrë enigmatike në Mona Lisa në Louvre. 

Pastaj vlerësoni Champs-selysees dhe bulevardet e tjera nga lart në Arc de Triomphe. Shëtisni rrugët nëpër dyqanet e luleve dhe stacionet e perimeve të freskëta deri sa të arrini në Jardin du Luksemburg, ku mund të shihni familjet me vela me model lundrimesh në burimet historike. 

Ruajeni për mbrëmje kryeveprën e Gustav Eiffel, Kulla Eiffel dhe dritat e Parisit. Si një nga qytetet më të hipnotizuar në botë, Parisi jeton dhe tejkalon klishet e tij. Po, vendasit kalojnë orë të tëra duke pirë kafe në kafenetë e rrugës. 

Jo, parizianët nuk duket se do të fitojnë peshë, pavarësisht sa ushqim të shijshëm francez hanë. Sigurisht, kamerieri juaj mund të tallet nëse ju thoni ‘faleminderit’ në vend të ‘merci’, por edhe kjo ka filluar të ndryshojë. Parisi është, i zjarrtë, duke u modernizuar. Por romanca gjithmonë do të qëndrojë.