Cmimet me Te Lira

bileta avioni tirane rome online

beautiful shot famous roman colosseum amphitheater breathtaking sky sunrise 2 scaled

“Te Pelqen Roma?
Koha qe te prenotosh bileten tende online.”

Biletaavioni.org

Bileta Avioni Tirane Rome

Po kerkoni per nje bilete te shpejte, te sigurt, ekonomike apo te klasit biznes online? Jeni ne vendin e duhur. Udhetimi juaj eshte nje klikim larg jush. Shijojeni ne maksimum aventuren tuaj ne Rome, qofte nje udhetim per te takuar miqte tuaj apo per biznes. Tek ne do te gjeni biletat me te lira online nga Tirana drejt Romes.

Arsye qe te vizitoni Romen

Roma njihet si nje nga destinacionet me prestigjoz per turistet, aty do te gjeni koloseun e famshem I cili percjell emocion, histori dhe madheshti edhe sot e kesaj dite. Muzeu I famshem I vatikanit, I cili eshte I paperseritshem ne asnje vend te botes. Keni degjuar per shatervanin e deshirave? Mos harroni ta vizitoni shatervanin Trevi per te shprehur nje deshire me njeriun e zemres. Pergatituni dhe per shume e shume Aventura te tjera drejt Italise.

Cila eshte dita qe mund te gjeni bileta avioni Tirane Rome Lire?

Dita qe mund te gjeni bileten me te lire eshte e Merkura. Pra nese jeni duke u perpjekur qe te kurseni disa para tek bileta juaj e ardhshme kerkoni per fluturime rreth asaj dite te javes. Gjithashte dhe gjate 15 qershorit e me pas biletat fillojne e pesojne nje zbritjet prej 9% nga mesatarja vjetore per kete lloj udhetimi.

Cila linje ajrore ka me pak vonesa se te tjerat?

TIA per FCO per momentin ka 4 yje nga 5, dhe ka fituar nje status si performueset me te mira ne bote. Ti nuk mund te kesh shqetesime kur ben kete rruge. Pra si vleresohet nje linje ajrore nga ana jone? Ne llogarisim arritjet brenda orarit dhe vonesat ne aeroporte.

A mund ta ndryshoj daten e udhetimit tim?

Po, sigurisht qe bileten mund ta shtysh per nje date tjeter sipas mundesive dhe deshires tuaj por sigurohuni qe ta beni gjithmone veprimin ne kohe. Keshillohet qe kur te blini bilete te lexoni gjithmone formularin ose te informoheni prane supportit per kete pjese.

Sa zgjat udhetimi nga Tirana per ne Rome?

Kompania Alitalia per momentin mban rekordin me te mire qe eshte per 1 ore e 25 minuta. Pra nese do arrinit ne rome psh ne oren 6:40 PM, jeni larguar nga Tirana ne oren 5:15 PM. Ky fluturim direkt do te te dergoje per nje kohe kaq te shkurter drejt Romes. Do te keni mjaftueshem kohe pastaj per tu freskuar dhe rimarre energjite tuaja para se te filloni aventuren.

Sa kushton nje bilete avioni nga Tirana per ne Rome?

Kostoja mesatare varion nga 129$ deri ne 169$, cmimet nga Tirana per Rome ndryshojne shpesh por eshte gjithmone me mire qe ta rezervoni bileten disa kohe me perpara per te perfituar nje cmim me te lire.

A ka ndonje dite te javes qe ka me shume fluturime dhe orare te ndryshme brenda dites?

Dita me me shume fluturime per kete udhetim eshte e Merkura me 10 mundesi oraresh. E shtuna per momentin ofron numrin me te vogel te mundesive per orare, prej 5 oraresh.

Sa udhetime ndodhin ne dite nga Tirana ne Rome?

Cdo dite eshte ndryshe, por mesatarisht, mund te presesh qe te shikoni rreth 8 fluturime gjate dites. Do te keni me shume mundesi zgjedhje per kete fluturim sesa fluturimet e tjera ne Shqiperi.

Sa kohe qendrojne njerezit ne Rome per vizite?

Sigurisht, ju nuk jeni si te gjithe njerezit, por nese dikush do ishte ne vendin tuaj do qendronte rreth nje jave ne Rome per te vizituar atraksionet turistike qe ajo ofron.

A mund ta anulloj bileta avioni Tirane Rome per shkak te COVID-19?

Rregullorja varet dhe ndryshon nga njera kompani tek tjetra, por shume prej tyre zakonisht mbulojne udhetimet ne zonat qe jane me te kerkuara dhe me te populluara. Gjithsesi data ndryshojne gjithashtu dhe destinacionet per shkak informacioneve qe merren cdo dite te zonave me te infektuar per te ndaluar shperndarjen dhe sigurine e udhetareve. Ju lutemi te kontaktoni suportin para se te rezervoni nje bilete gjate pandemise se Coronavirusit.