Cmimet me Te Lira

Bileta Avioni Tirane Verona online

verona skyline with river adige bridges night italy scaled

“Te Pelqen Verona?
Koha qe te prenotosh bileten tende online.”

Biletaavioni.org

Bileta Avioni Tirane Verona

A jeni te emocionuar per nje udhetim nga Tirana ne Verona? Jeni ne vendin e duhur! Nese ju duhet nje menyre per tu larguar qe te shikoni personat me te dashur apo nje fluturim i rehatshem i klasit bisnes, cmimet me te mira per kompanite ajrore jane nje klikim larg jush. Ju po kerkoni nje udhetim te lire me avion ose mund te jeni me nxitim per te blere nje bilete minutin e fundit, mos u shqetesoni! 

Biletaavioni.org do mundesoje qe te keni fluturimin me perfekt per ne Verona. Do keni nje game mundesish zgjedhje te linjave ajrore te cmimeve te ndryshme standarte apo ato te lira dhe do mund te rezervoni bileten tuaj me lehtesi online. Mos harroni te rezervoni nje hotel dhe nje makine me qera per udhetimin tuaj perfekt. Zgjidhni fluturimin qe ju pershtatet me se miri dhe vendosni rripin e sigurimit, po fluturojme!

Sa aeroporte ka në Verona?

Ka 2 aeroporte në Verona: Verona International dhe Verona Brescia.

Cili është çmimi më i mirë për një fluturim vajtje-ardhje nga Tirana në Verona International?

Mimi më i mirë i gjetur online për një fluturim nga Tirana drejt Verona International është 34 dollarë. Kjo u gjet duke grumbulluar nëpër transportues të ndryshëm dhe është çmimi më i lirë për tërë muajin.

Sa kohë duhet për të fluturuar nga Tirana për në Verona International?

1h 40min është koha mesatare e fluturimit nga Tirana në Verona International.

Sa kompani ajrore fluturojnë pa ndalim nga Tirana drejt Verona International?

Ka 2 kompani ajrore që fluturojnë pa ndalim nga Tirana drejt Verona International.

Sa fluturime ka një javë nga Tirana në Verona International?

Ka 9 fluturime në javë që fluturojnë nga Tirana drejt Verona International, që nga korriku.

A janë fluturimet nga Tirana për në Verona të prekura nga COVID-19 (koronavirus)?

Kufizimet e udhëtimit ndryshojnë nga një vend në tjetrin dhe ndryshojnë çdo ditë, por ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të gjeni këshillat që ju nevojiten. Nëse keni planifikuar një udhëtim në Verona, ju lutem konsultohuni ne fillim me informacionin.

Kur është koha më e mirë për të prenotuar bilete nga Tirana në Verona?

Sigurohuni që po merrni çmimin më të mirë për biletat tuaja të fluturimit. Gjeni kohën më të mirë për të prenotuar nga Tirana në Verona .

Ndiqni çmimin e biletave para se te prenotoni per te perfituar cmimin me te lire.

Nëse jeni te lire dhe doni te kurseni para, hidhini nje sy te gjitha kompanive ajrore qe bejne fluturim per ne destinacionin tuaj, mund te kurseni me shume kohe por edhe para.

Po kërkoni fluturime në minutën e fundit? Mësoni si të gjeni marrëveshjet e minutës së fundit për udhëtimin tuaj në Verona.

Informacione të dobishme para se të rezervoni udhëtimin tuaj nga Tirana në Verona

Largësia nga Tirana në Verona

Koha e fluturimit nga Tirana në Verona

Cilat linja ajrore sigurojnë biletat më të lira nga Tirana në Verona        

Cilat linja ajrore fluturojnë drejtpërdrejt në Tirana nga Verona.

Rezervoni një hotel ose makinë me qera për qëndrimin tuaj në Verona

Mundi turmat dhe shfrytëzo më shumë qytetin e Veronas duke marrë me qira një makinë. Eshtë po aq e thjeshtë sa rezervimi në internet, të shkelësh aeroplanin dhe të ngasësh makinën. Do të duhet të kaloni kontrollin e pasaportave dhe t’u tregoni njerëzve të këndshëm në tryezën e qirasë së makinave edhe lejen tuaj të shoferit, natyrisht, por ju merrni fotografinë.

Pushimet në Verona

Verona, një qytet mesjetar në rajonin e Venetos të Italisë, tërheq nga viti në vit romantikë dhe letërsi angleze për të provuar vendosjen e Romeo dhe Juliet të William Shakespeare. Më pak turistë se Venecia qe eshte afër e bën Veronën një vend me te qete per tu vizituar. 

Gjatë verës, amfiteatri romak i njohur si Arena është shtëpia e operës së klasit botëror La Scala, dhe është një atraksion i madh kulturor për italianët, si dhe për të huajt.

Qyteti i Romeo dhe Juliet është po aq romantik sa legjenda e tij. Ndërtesa shumëngjyrëshe të veshura me gjelberime ju bëjnë që t’i fotografoni. Osteret intime, të njohura qe mirëpresin vendasit që vijne rregullisht, por edhe duke u miqësuar me turistin qe vjen per here te pare. Pasazhet e kalldrëmit qe paraqesin tryeza të bukura ne festimet e mbrëmjes. Keni kaq shume per te vizituar ne qytetin e mrekullueshem te Veronas.

Kur është koha më e mirë për të rezervuar një hotel në Verona?

Muaji më pak i shtrenjtë është Marsi, me një mesatare prej $ 106 për një natë. Muaji më i shtrenjtë për të qëndruar në Verona është prilli, me një çmim mesatar 168 dollarë për një natë.

Cili është çmimi mesatar për një natë në Verona në korrik?

Mimi mesatar i një hoteli në korrik të vitit të kaluar ishte 124 dollarë për një natë. Kjo është 5% më pak se çmimi mesatar i natës prej 132 $ parë gjatë 12 muajve të mëparshëm.

Si është moti në Verona?

Në Verona, temperatura mesatare e pritur në korrik është 24.1 ° C / 75.4 ° F. Muaji më i ngrohtë është zakonisht korriku, i cili mesatarisht 29.9 ° C / 85.8 ° F. Muaji më i freskët është janari, me temperatura mesatare -1.7 ° C / 28.9 ° F.

Cilat aeroporte janë më të afërtat me qendrën e qytetit në Verona, Itali?

Aeroporti më i afërt me Verona është Verona International (VRN) (5.81 milje). Aeroportet e tjera aty pranë përfshijnë:

Verona Brescia (32.02 milje)

Pavarësisht nëse do të bëni një pushim në qytet ose pushime në plazh, marrja me qira e një makine do të shtojë një ndjenjë aventure në udhëtimin tuaj. Udhetoni ne rrugën e hapur dhe eksploroni fshatrat, zbuloni perlat e fshehura që nuk mund t’i arrini në këmbë, ose thjesht vozitni pa pasur nevojë të keni informacion mbi sistemin e transportit publik.

Hotelet ne Verona

Keni nevojë për një sugjerim se ku të qëndroni? Hotelet më të vlerësuara në Verona përfshijnë Posada Verona Hostel, Protezione Della Giovane – Female Hostel dhe B&B Cittadella bazuar në vlerësimet e përdoruesve. Hotelet rezervoini online, është një mënyrë e shpejtë, falas dhe e thjeshtë për të organizuar qëndrimin tuaj. 

Në disa klikime mund të kërkoni, krahasoni dhe rezervoni lehtësisht akomodimin tuaj në Verona duke klikuar direkt në faqen e internetit të hotelit ose agjentit të udhëtimit. Asnjë tarifë nuk ju shtohet qëndrimit tuaj duke prenotuar online. Për të filluar, thjesht shtoni datat e zgjedhura të udhëtimit tuaj në kutinë e mësipërme dhe na lejoni të gjeni marrëveshje të lira hotelesh për ju.