Cmimet me Te Lira

Bileta Avioni Tirane Pisa online

Bileta Avioni Tirane Pisa

“Te Pelqen Pisa?
Koha qe te prenotosh bileten tende online.”

Biletaavioni.org

Bileta Avioni Tirane Pisa

A jeni te emocionuar per nje udhetim nga Tirana ne Pisa? Jeni ne vendin e duhur! Nese ju duhet nje menyre per tu larguar qe te shikoni personat me te dashur apo nje fluturim i rehatshem i klasit bisnes, cmimet me te mira per kompanite ajrore jane nje klikim larg jush. 

Ju po kerkoni bileta avioni Tirane Pisa me cmim te lire ose mund te jeni me nxitim per te blere nje bilete minutin e fundit, mos u shqetesoni! Biletaavioni.org do mundesoje qe te keni fluturimin me perfekt per ne Pisa. 

Do keni nje game mundesish zgjedhje te linjave ajrore te cmimeve te ndryshme standarte apo ato te lira dhe do mund te rezervoni bileten tuaj me lehtesi online. Mos harroni te rezervoni nje hotel dhe nje makine me qera per udhetimin tuaj perfekt. Zgjidhni fluturimin qe ju pershtatet me se miri dhe vendosni rripin e sigurimit, po fluturojme!

Sa aeroporte ka në Pisa?

Ka një aeroport në Pisa: Pisa

Cili është çmimi më i mirë për bileta avioni Tirane Pisa vajtje ardhje?

Mimi më i mirë që gjendet online për një fluturim nga Tirana për në Pisa është 39 dollarë. Kjo u gjet duke grumbulluar nëpër transportues të ndryshëm dhe është çmimi më i lirë për tërë muajin.

Sa kohë duhet për të fluturuar nga Tirana për në Pisa?

1h 30min është koha mesatare e fluturimit nga Tirana në Pisa. Nese po kerkoni bileta avioni Tirane Pisa orgjente ne mund tju rezervojme nje fluturim me shpejt se kurre.

Sa kompani ajrore fluturojnë pa ndalje nga Tirana për në Pisa?

Ka 3 kompani ajrore që fluturojnë pa ndalje nga Tirana për në Pisa.

Sa fluturime ka një javë nga Tirana në Pisa?

Ka 11 fluturime në javë që fluturojnë nga Tirana për në Pisa, që nga korriku.

Udhëtimi nga Tirana për në Pisa

Pisai tërheq mijëra vizitorë çdo vit si për biznes ashtu edhe për kënaqësi. Planifikimi i një udhëtimi nga Tirana në Pisa është i lehtë kur përdorni biletaavioni.org për t’ju ndihmuar të bëni prenotim udhëtimi. Me biletaavioni.org, ju mund të kërkoni për fluturime në dispozicion dhe pastaj të prenotoni bileta avioni Tirane Pisa ne internet me cmimin me te mire.

A janë fluturimet nga Tirana për në Pisa të prekura nga COVID-19 (koronavirus)?

Kufizimet e udhëtimit ndryshojnë nga një vend në tjetrin dhe ndryshojnë çdo ditë, por ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të gjeni këshillat që ju nevojiten. Nëse keni planifikuar një udhëtim në Pisa, ju lutem konsultohuni ne fillim me informacionin.

Kur është koha më e mirë për të prenotuar bilete nga Tirana në Pisa?

Sigurohuni që po merrni çmimin më të mirë për biletat tuaja të fluturimit. Gjeni kohën më të mirë për të prenotuar nga Tirana në Pisa .

Ndiqni çmimin e biletave para se te prenotoni per te perfituar cmimin me te lire.

Nëse jeni te lire dhe doni te kurseni para, hidhini nje sy te gjitha kompanive ajrore qe bejne fluturim per ne destinacionin tuaj, mund te kurseni me shume kohe por edhe para.

Po kërkoni fluturime në minutën e fundit? Mësoni si të gjeni marrëveshjet e minutës së fundit për udhëtimin tuaj në Pisa.

Informacione të dobishme para se të rezervoni udhëtimin tuaj nga Tirana në Pisa

Largësia nga Tirana në Pisa

Cmimi per bileta avioni Tirane Pisa

Koha e fluturimit nga Tirana në Pisa

Cilat linja ajrore sigurojnë biletat më të lira nga Tirana në Pisa        

Cilat linja ajrore fluturojnë drejtpërdrejt nga Tirana ne Pisa.

Rezervoni një hotel ose makinë me qera për qëndrimin tuaj në Pisa

Mundi turmat dhe shfrytëzo më shumë qytetin e Pisais duke marrë me qira një makinë. Eshtë po aq e thjeshtë sa rezervimi në internet, të shkelësh aeroplanin dhe të ngasësh makinën.

Pavarësisht nëse do të bëni një pushim në qytet ose pushime në plazh, marrja me qira e një makine do të shtojë një ndjenjë aventure në udhëtimin tuaj. Udhetoni ne rrugën e hapur dhe eksploroni fshatrat, zbuloni perlat e fshehura që nuk mund t’i arrini në këmbë, ose thjesht vozitni pa pasur nevojë të keni informacion mbi sistemin e transportit publik.

FAQs

Kur është koha më e mirë për të rezervuar një hotel në Pisa?

Muaji më pak i shtrenjtë është shkurti, me një mesatare prej 67 $ për një natë. Muaji më i shtrenjtë për të qëndruar në Pisa është tetori, me një çmim mesatar prej 94 dollarë për një natë.

Cili është çmimi mesatar për një natë në Pisa në korrik?

Mimi mesatar i një hoteli në korrik të vitit të kaluar ishte 79 dollarë për një natë. Kjo është 1% më pak se çmimi mesatar i natës prej 81 $ i parë gjatë 12 muajve të mëparshëm.

Si është moti në Pisa?

Në Pisa, temperatura mesatare e pritur në korrik është 23.7 ° C / 74.7 ° F. Muaji më i ngrohtë është zakonisht Gushti, i cili mesatarisht 30.0 ° C / 86.0 ° F. Muaji më i freskët është janari, me temperatura mesatare 2,4 ° C / 36.3 ° F.

Cilat aeroporte janë më të afërtat me qendrën e qytetit në Pisa, Itali?

Aeroporti më i afërt me Pisan është Pisa (PSA) (2.47 milje). Aeroportet e tjera aty pranë përfshijnë:

Firence (40.50 milje)

Pushime ne Pisa

E vendosur në Toscanen perëndimore, dhe e vjeter për gati 3000 vite, Pisa është e njohur për vetëm një gjë – Kullën e Perkulur, e cila shërben në të gjithë botën si një imazh kryesor për Italinë. Eshtë me të vërtetë një ndërtesë çuditërisht e bukur, një pamje  qe nuk mund te zberthehet dot sesi eshte ne ate gjendje ajo kulle. 

Megjithatë, ka shume atraksione te tjera ne Campo dei Miracoli te Pises si Fusha e Mrekullive, ku Duomo, Pagëzimi dhe Camposanto përfundojnë një ansambël arkitektonik të mrekullueshëm. Këto ndërtesa të mahnitshme i përkasin epokës së Artë të Pisas, Shek 11 deri ne Shek e 13, kur qyteti ishte një nga fuqitë detare të Mesdheut. Ka mbi 20 kisha dhe pallate të tjera në Pisa dhe ura të shumta që kryqezojne Arnon. 

Pas njomjes së historisë dhe arkitekturës ju mund të eksploroni disa nga restorantet dhe pazaret ose thjesht të filloni përsëri nga e para dhe të shijoni pamjet.

 

 Rezervoni online me cmim low cost bileta avioni Tirane Pisa.